Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Lefter Maliqi: Kurimi i COVID në shtëpi mbi 1 mln lekë, qeverisja e Ramziut vrastare

Deputeti Lefter Maliqi akuzon qeverinë se po zhvat dhe vret qytetarët me neglizhencën e saj në trajtimin e koronavirusit.

Ligjvënësi i referohet denoncimeve të qytetarëve gjatë ditëve të fundit, të cilët kanë treguar eksperiencat e tyre me luftën ndaj COVID-19. Në një rast, një qytetari i ka kushtuar mbi 1 mln lekë kura për virusin.

Ndërsa qytetarët e tjerë denoncojnë vonesat në bërjen e testimeve dhe nxjerrjen e përgjigjes së tamponit.

Deputeti Maliqi thotë se realiteti është krejt tjetër nga propaganda qeveritare me filma dhe video nga spitalet COVID.

Postimi i Lefter Maliqit
Qeverisja vrastare e Ramziut – Fatura për kurimin në kushte shtëpie, mbi 1 milion lekë
Të dashur shqiptarë!

Keqardhje e madhe që jemi të detyruar të durojmë deri në Prill, këtë qeveri të papërgjegjshme, që edhe këta muaj të mbetur, po na e pi gjakun pamëshirshëm.

Duke e patur mendjen te babëzia e korrupsioni, kjo qeveri po merr jetët e shqiptarëve me neglizhencë dhe papërgjegjshmëri në sistemin shëndetësor. 

Secili nga ju tashmë e ka provuar të paktën me një rast infektimni në rrethin e njohur, dhe e dini fare mirë se si është realiteti, që nuk ka asnjë lidhje me propagandën që bën përditë Rilindja.

Në rastin më të mirë, tamponi të merret 3-4 ditë me vonesë nga momenti i kërkesës së qytetarit, shto edhe 3-4 ditë të tjera kur të vjen përgjigja, dhe bëjeni vetë llogarinë fatale. Sikur kjo të mos mjaftonte, shqiptarëve që po kurohen privatisht në banesë, vetëm një prej ilaçeve të domosdoshme, e që shitet kontrabandë dhe vetëm me mik, kushton 300 euro.

Bëjeni vetë llogarinë se sa shkon fatura rrjepëse e të gjithë fazës së kurimit. Ndërsa Ramziu çon ERTV-në ekskluzivisht në spitale për të bërë filma propagandistiko-elektoralë.

Pikërisht në spitalet, ku 4 shqiptarë janë hedhur nga dritaret dhe kanë humbur jetën. Pasi e varfëroi, shpopulloi, kriminalizoi, këtë vend, tani Ramziu dhe Rilindja e tij po i rrjep shqiptarët edhe në dyluftimin me vdekjen.

Kjo është thjesht qeverisje fatale!

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...