Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni TOP LAJM

Lëvizja mes vendeve ballkanike, të martën samiti, do jetë në tryezë edhe Kosova

Shkup, 9 nentor – Zoran Zaev kryeministër i Maqedonisë së Veriut ishte organizatori një takimi online me homologun shqiptarë Edi Rama dhe presidentin e Serbisë Aleksandër Vuçiç në vijim të iniciativës të Shengenit Ballkanik. 

Qeveria maqedonase publikoi videon e këtij takimi qw ka zgjatur 20 minuta. Maqedonia e Veriut, Shqipëria dhe Serbia nënshkruan një memorandum bashkëpunimi për të luftuar Covid 19. Ndërsa Shqipëria dhe Serbia nënshkruan marrëveshje për lëvizjen në shtetet respektive vetëm me karta identiteti.

Unë jam besim plotë theksoi kryeministri Edi Rama në këtë takim online,  se kjo iniciativë do të rritet e do të na ndihmojë ta njohim njëri tjetrin më mirë, në përpjekjet tona të përditshme  ekonomiko sociale.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...