Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Liburn Aliu: Më mirë të bëhej Gjykata Speciale nga OKB’ja, se sa nga ne

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, në emisionin DPT te Fidani në T7, ka thënë se më mirë do të ishte të bëhej Gjykata Speciale nga OKB’ja se sa nga ne.

“Na thoshin nëse nuk e bëjmë ne, e bëjnë OKB’ja. Po le të bëjnë OKB’ja, më mirë të na dënojnë të huajt, se sa ta dënojmë ne vetën”, është shprehur Aliu.

Tutje, ai tha se brenda VV’së nuk është diskutuar fare lidhur me shefin e ri të grupit parlamentar të VV’së. Kjo pasi që Selimi sot u nis për në Hagë si i akuzuar për krime gjatë luftës.

“Nuk është diskutuar fare lidhur me shefin e grupit parlamentar të VV’së”, ka thënë Aliu.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...