Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Liga Arabe dënon vendimin e Kosovës dhe Serbisë për të hapur Ambasadë në Jerusalem

Liga Arabe nëpërmjet Sekretarit të Përgjithshëm të saj Ahmed Aboul Gheit, e ka dënuar vendimin e Kosovës dhe të Serbisë për të hapur Ambasadat e tyre në Izrael.

Nëpërmjet një deklarate të dhënë sot Gheit tha se ky vendim duhet të shpallet i pavlefshëm

Sipas tij ky vendim është në kundërshtim me vendimin e Kombeve të Bashkuara, të drejtën ndërkombëtare dhe rezolutën e Këshillit të Sigurimit.

Sekretari i Ligës Arabe vendet janë të ndaluara të vendosin Ambasadat e tyre sepse siç deklaron ai Jerusalemi është vend i okupuar, raporton Israelnationalnews

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...