Agjencia Zhurnal.KS
Showbiz

Lorinda Kolgeci triumfon në “The Miss Globe Beauty Pageant 2020”

Bukuroshja nga Kosova, Lorinda Kolgeci, ka fituar konkursin e “The Miss Globe Beauty Pageant”.

Eventi i cili u mbajt në Tiranë në kushte pandemia me pjesëmarrjen e pak njerëzve, shpalli më të bukurën e mbrëmjes vajzën e re nga Prishtina.

Lorinda nuk vjen nga një familje e panjohur, pasi ajo është mbesa e ish-missit të njohur kosovar, Diellza Kolgeci.

“The Miss Globe Beauty Pageant” zhvilloi një garë me bukuroshe nga mbarë bota, teksa përveç kurorës kryesore, dha edhe çmimet për katër përcjellëse e misit.

Këto janë çmimet e konkursit të bukurisë “The MISS GLOBE Beauty Pageant 2020”:

Përcjellësja e parë e missit – Siberia
Përcjellësja e dytë e missit – Ghana
Përcjellësja e tretë e missit – Brazili
Përcjellësja e katërt e missit – Filipinet.

Postime të ngjashme

Motra e Dua Lipës, Rina bëhet imazh i fushatës së re reklamuese të pijes “Coca-Cola”

S.B.

Princi Harry me punë të re në organizatën bamirëse “BetterUp”

S.B.

Ka vdekur aktori George Segal

S.B.

Bebe Rexha dhe marka e atleteve “Puma” bashkëpunojnë në koleksionin “Power”

S.B.

Kim Kardashian ndërton një qytezë në miniaturë në rezidencën e saj luksoze në Kaliforni

S.B.

Dua Lipa së shpejti do të sjellë një këngë të re, shpreson të mbajë turne në shtator

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...