Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

LSDM: Mickoski do të protestojë kundër rrugës evropiane

Shkup, 7 shtator, zhurnal.mk – Protestat që sot i paralajmëroi Mickoski janë përpjekjet e fundit për të shpëtuar karriken e tij në Pallatin e Bardhë, thonë nga LSDM-ja.

Nga kjo parti përmes një kumtese me shkrim mes tjerash thonë se Mickoski i zhgënjyer dhe I frustruar nga humbja e tretë e njëpasnjëshme ai sërish është duke i maltretuar bashkëpartiakët e tij nëpër rrugë sikurse që bënte paraprakisht pas cdo humbje.

“Sot për rrymën aktron shqetësime ai që e shtrenjtoi 100% dhe hoqi tarifën e lirë. Mickoski do të protestojë kundër drejtësisë që po vjen, por nuk do ta ndalojë. Mickoski do të protestojë kundër luftës me COVID-19, kundër rrogave më të larta dhe kundër rrugës evropiane që zgjodhën qytetarët. Kur tashmë I paralajmëron protestat, Mickoski duhet të thotë se kush ia paguan logjistikën për mbajtjen e tyre. Orce Kamcevi apo Nikola Gruevski, ose matematikisht këtë do ta bëjnë sipas parimit 50-50”, thuhet në reagimin e LSDM-së.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...