Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

LSDM: Mickoski është i papërgjegjshëm, rrezikon shëndetin publik

Shkup, 3 nëntor, zhurnal.mk – Partia maqedonase në pushtet LSDM, e ka akuzuar kryetarin e VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski, se vepron në rrezik të shëndetit publik dhe kujdeset vetëm për karrigen në shtëpinë e bardhë.

Nga LSDM thonë se që nga fillimi i pandemisë, nga Mickoski kanë parë vetëm sjellje dekonstruktive, pengesa dhe lajme të rrejshme.

“Hristijan Mickoski bëri presion në zgjedhjet e parakohshme parlamentare, duke luajtur një udhëheqës të shqetësuar, i cili kujdeset për shëndetin e qytetarëve, dhe nga ana tjetër ai nuk i respektoi protokollet shëndetësore, dhe për shkak të tij u hapën palestra dhe restorantet u mbyllën”.

“Stafi i tij në qeverinë e përkohshme shkurtoi 33 milion euro në para për të pajisur objektet e kujdesit shëndetësor. Po të mos ishin bllokadat e VMRO-DPMNE-së, tani do të kishim 16 spitale kovide të pajisura. Anëtari i Komitetit të tij Ekzekutiv Velo Markovski thotë publikisht se virusi nuk është i rrezikshëm dhe çorienton publikun”, thonë nga LSDM.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...