Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

LSDM: Mickoski vazhdon të bëjë dëm kombëtar

Shkup, 17 nëntor, zhurnal.mk – Partia maqedonase në pushtet LSDM, përmes një kumtese për media e ka akuzuar kryetarin e VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski, për sjellje të papërgjegjshme në lidhje me pandeminë.

Nga LSDM thonë se Mickoski ka qenë dhe do të mbetet në anën e kundërt të së mirës dhe sipas tyre, tenton që shtetin ta kthejë në të kaluarën e errët.

“Çfarë ka bërë Mickoski për shtetin maqedonas, përveç që e ka rritur çmimin e rrymës për 100 përqind? Përveç që në Kuvend partia e tij ka tentuar t’i bllokojë reformat e rëndësishme për të ardhmen euroatlantike?”, thonë nga LSDM.

Ata shtojnë se për këto arsye Mickoski është në opozitë dhe atje do të qëndrojë edhe në të ardhmen.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...