Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

LSDM: Mickoski vepron kundër shëndetit të qytetarëve

Shkup, 9 nëntor, zhurnal.mk – Partia maqedonase në pushtet, LSDM nëpërmjet një kumtese për media e akuzon kryetarin e VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski, se punon kundër shëndetit të qytetarëve.

Nga LSDM thonë se Mickoski vazhdon me fushatë politiko-partiake me temën e pandemisë, duke bërë pengesa të vazhdueshme.

“Mickoski mbahet për karrigen e tij në pallatin e bardhë edhe se tre herë ka humb në zgjedhje, ndërsa tani duke u arsyetuar me kujdesin për shëndetin e qytetarëve, ikën edhe nga një debakël. Mickoski nuk kujdeset për shëndetin e qytetarëve, përkundrazi ai është i rrezikshëm për shëndetin publik”, thonë nga LSDM.

Ata më tej theksojnë se Qeveria e udhëhequr nga ata merr masa për parandalimin e coronavirusit, si dhe investon në shëndetësinë publike.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...