Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni TOP LAJM

LSDM pyet Mickoskin: Me kë po bashkëpunon në Bullgari?!

Shkup, 29 nëntor, Zhurnal.mk – Zëdhënësi i LSDM-së, Kostadin Kostadinov, ka pyetur kreun e VMRO-DPMNE-së që të tregojë se me cilat struktura në Bullgari bashkëpunon pasi në protestën e fundit deklaroi se ka informata që këtë fundjave në Sofje po coptohet Maqedonia. Në pyetjen nëse do të pranojnë udhërrëfyes për marrëveshjen me Bullgarinë, ai u përgjigj se nuk ka nevojë dhe nuk do të ndodhë asnjë marrëveshje e re ose aneks i ri i marrëveshjes dhe se nuk ka bisedime të reja dhe nuk ka përfaqësues zyrtar në Sofje.

“Hristijan Mickoski ka obligim të dal; para qytetarëve dhe të tregojë kush ja ka dhënë atë informatë? A i janë lajmëruar personalisht Mickoskit apo përmes ndërmjetësuesve? Nëse e paska ditur se përgaditet diçka e rrezikshme për shtetin përse nuk ka denoncuar tek institucionet kompetente. Ja erdhi fundjave, as u copëtuam as nuk pati përfaqësues zyrtarë në Sofije”

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...