Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

LSDM: Studim i BE konfirmoi se Mickoski është burim i lajmeve të rreme

Shkup, 5 dhjetor – Profilet e mediave sociale të udhëheqësit të VMRO-DPMNE Hristijan Mickoski dhe mentorit të tij nga Budapesti, si dhe disa media pranë opozitës, janë burime të keqinformimit.

Kjo thuhet në studimin kushtuar hartës së lajmeve të rreme, të përgatitur nga Drejtoria e Përgjithshme për Punë të Jashtme të Bashkimit Evropian me kërkesë të Parlamentit Evropian.

Ky është një tjetër konfirmim, një tjetër demaskim i kuzhinës në Pallatin e Bardhë të falimentuar, në të cilin gatuhen lajme të rreme, trillime dhe dezinformata, në dëm të interesave kombëtare dhe shtetërore, në dëm të qytetarëve.

Vetëm një ditë më parë, gënjeshtrat e VMRO-DPMNE se gjoja disa shtete anëtare të BE janë kundër integrimit të Maqedonisë, u mohuan nga ambasadat e huaja.

E vërteta gjithmonë del në dritë, e vërteta është se VMRO-DPMNE është një parti anti-shtetërore, anti-evropiane, e cila përhap gënjeshtra dhe dezinformata, të cilat dëmtojnë përpjekjet për integrimin euro-atlantik të vendit.

Qytetarët i lexuan gënjeshtrat e tyre shumë kohë më parë, prandaj Mickoski dhe VMRO-DPMNE do të qëndrojnë në opozitë për një kohë të gjatë.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...