Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

LSDM: Të infektuarit dhe të vdekurit nga coronavirusi nuk janë numër por njerëz, Mickoski dëshiron t’i keqpërdorë

Shkup, 6 nëntor, zhurnal.mk – Nëpërmjet një kumtese të lëshuar për mediat LSDM thotë se nuk ka fund dyfytyrësia e VMRO-DPMNE-së, kjo parti vazhdon të rrezikojë shëndetin publik dhe pa turp i keqpërdor fatet njerëzore për ta shpëtuar humbësin Mickoski.

“Nga VMRO-DPMNE që nga fillimi i pandemisë pamë opstruksione, kritika dhe sjellje dyfytyrëshe. Ministri i tyre i MPB-së, Naqe Çulev nuk dënonte për mosrespektim tv masave, ndërsa ministrja shtesë e Financave, Gordana Koçovksa Dimitrievska i pengoi mjetet nga Banka Botërore për të marrë pajsije për COVID-19 bë spitale dhe menaxhim punonjësit shëndetësor”, thonë nga kjo parti.

Ata shtojnë se VMRO-DPMNE kanë dëshiruar të anulojnë zgjedhjet në vjeshtë për shkak COVID-19 ndërsa gjatë gjithë fushatës kishin takime me mbledhje dhe injorim të masave.

“Pas zgjedhjeve, vazhdoi pengimi dhe sabotimi i sistemit dhe masave në Kuvend”, thonë nga LSDM.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...