Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

LSDM: VMRO nuk mund të fshehë lidhjen e partneritetin e Mickoskit me hidrocentralet

Shkup, 13 nëntor – Për shkak se e vërteta nuk mund të mohohet, as lidhja e partnerëve të Mickoski në hidrocentrale, në këtë rast kompania Minka DA me kredi në Eurostandard Bank.

Opinioni e di se kompania “Energotek” ku Mickoski kishte një pjesë së bashku me “Minka DA” krijojnë një konsorcium, dmth është fakt se pronari i këtyre ndërmarrjeve është partner biznesi i Mickoski në biznesin me hidrocentrale.

Skemat e biznesit të Mickoskit, nëse ato janë problem për VMRO-DPMNE, ne presim që ata të njoftojnë gjithashtu, thuhet në deklaratën e LSDM.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...