Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

LSDM: Zgjedhjet lokale në Shtip dhe Pllasnicë nuk anulohen

Shkup, 5 nëntor, zhurnal.mk – LSDM-ja nuk pranon anulimin e zgjedhjeve të parakohshme lokale për kryetar komunash në Shtip dhe Pllasnicë. Sipas tyre, VMRO-DPMNE-ja nuk ka të drejtë të flasë për mbrojtjen e shëndetit të qytetarëve.

“Kërkesa për shtyrjen e zgjedhjeve lokale është vetëm për ruajtjen e kolltukut të Mickoskit brenda VMRO-DPMNE-së. është i vetëdijshëm se mundësitë për fitore në zgjedhjet e parakohshme lokale dhe në cilatdo zgjedhje janë shumë të vogla. Nëse i bindëm qytetarët se zgjedhjet parlamentare sipas të gjitha protokolleve për mbrojtjen e shëndetit, ishin të sigurta, ashtu do të jenë edhe të parakohshmet lokale në Shtip dhe në Pllasnicë”, tha Kostadin Kostadinov, LSDM.

Komiteti ekzekutiv i VMRO-DPMNE-së paraprakisht vlerësoi se nuk ka kushte për mbajtjen e zgjedhjeve në këto dy komuna. Sipas tyre, mund të bëhet vazhdimi me marrëveshje i mandatit të ushtruesve të detyrës kryetar komune në këto dy komuna deri në zgjedhjet e rregullta.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...