Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni TOP LAJM

LSM: Punëtorët duhet të jenë në qendër të interesit të politikave qeveritare

Shkup, 7 tetor, zhurnal.mk – Punëtorët dhe qytetarët duhet të jenë në qendër të interesit të të gjitha politikave qeveritare, porosit Lidhja e Sindikatave të Maqedonisë me rastin e Ditës Botërore për Punë të Denjë – 7 Tetori.

“LSM të gjitha kapacitetet e saj i drejton në drejtim të ndërmarrjes së aktiviteteve dhe masave për sigurimin e punës së denjë për të gjithë, e kjo nënkupton punë e cila përfshin mbrojtjen e shëndetit dhe jetës së njerëzve, vende reale dhe të qëndrueshme të punës, fitim i cili do të garantojë qëndrueshmëri ekzistenciale, siguri sociale, barazi gjinore, respektim të të drejtave të njeriut pa diskriminim dhe mjedis të shëndoshë jetësor”, thuhet në kumtesën e LSM-së.

Sindikata paralajmëron se në periudhën e ardhshme aktivitetet e saj do t’i drejtojë kah realizimi i motos së zgjedhur nga ana e organizatave ndërkombëtare sindikale – “Marrëveshje e re sindikale për rimëkëmbje dhe qëndrueshmëri”.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...