Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Lufta kundër COVID dhe negociatat/ Rama tregon bisedën me Sebastian Kurz

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një videokonferencë me kancelarin e Austrisë, Sebastian Kurz.

Foksui i bisedës ka qenë sigurimi i vaksinës anti-COVID për vendet e rajonit ballkanik. Po ashtu, ata kanë folur edhe për luftën kundër terrorizmit, si dhe për mbështetjen Shqipërisë në rrugën drejt integrimit europian.

“Me kancelarin e Austrisë, Sebastian Kurz, për luftën kundër Covid19, mbështetjen e BE për sigurimin e vaksinës për vendet e rajonit tonë, si edhe ecurinë e integrimit europian të Shqipërisë”, shkruan Rama.

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...