Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Lukarevska: Këtë muaj do të publikohen kompanitë që nuk do t’u japin ndihmën punëtorëve

Shkup, 11 nentor – Drejtoresha e Drejtorisë për të Ardhura Publike, Sanja Lukarevska, për emisionin “Top Tema” tha se duke ndjekur shembullin e mëparshëm në masat e mëparshme, ku të gjitha ato kompani që abuzuan me ndihmën shtetërore, mbajtën përgjegjësi penale, do të trajtohen përsëri në të njëjtën mënyrë.

“Çdo kompani do të marrë kallëzime penale. Këtë herë, unë do të insistoj nga muaji në muaj për të publikuar të gjitha ato kompani që nuk do të paguajnë ndihmën e punëtorëve. Ne do të punojmë së bashku me Entin Shtetëror për Punësim”, tha Lukarevska.

Ajo shtoi se ata do të luftojnë kundër ekonomisë së zezë, jo vetëm përmes Ligjit për regjistrimin e pagesave në para gatshme, por mbi të gjitha mbi ato ligje për TVSH-në, tatimin mbi fitimin, tatimin mbi të ardhurat personale.

“Sigurisht që vlerësojmë se në 2021, ne do të kemi intensifikuar kontrollet në fushën e origjinës së pronës te qytetarët”, tha Lukarevska.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...