Agjencia Zhurnal.KS
Kuriozitete

Macja legjendare e xhamisë së Shën Sofisë nuk është më

Ankara, 9 nëntor – Macja me famë botërore, Gli, e cila e bëri për vete Shën Sofinë, tani është pjesë e historisë së xhamisë ikonike.

“Macja e Shën Sofisë, Gli, e cila po trajtohej në një klinikë veterinare private në Stamboll, që nga 24 shtatori, fatkeqësisht ngordhi për shkak të moshës së saj të vjetër”, tha Ali Yerlikaya, guvernatori i metropolit turk në Twitter.

“Ne nuk do të të harrojmë kurrë, Gli”, shtoi ai, duke postuar një fotografi të maces, ndërsa theksoi se është thellësisht i pikëlluar.

Në fillim të këtij viti, ndërsa Shën Sofia u kthye nga muze sërish në xhami, Gli nuk u shqetësua nga zhurma.

Thesari i arkitekturës mbeti përgjithmonë shtëpia e saj.

Postime të ngjashme

Zgjidhni një flutur dhe zbuloni anët e fshehura të personalitetit tuaj

S.B.

Nusja e bllokuar nga përmbytjet në Australi dërgohet me helikopter në dasmë

S.B.

Një “Rapunzel” në jetën reale, nuk i shkurtoi flokët për 17 vjet

admin

Ja si do të duket qyteti i parë në Mars!

admin

Inskenoi rrëmbimin për të mos shkuar në punë, nuk ia mori mendja se do t’i kushtojë shtrenjtë – policia në Arizona zbuloi të vërtetën

S.B.

Burri nuk arriti të hapte parashutën, instruktori e filmoi atë duke e shpëtuar

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...