Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Makina del nga rruga në Bogdanc, një person humb jetën, katër të lënduar

Strumicë, 29 nëntor – Një person humbi jetën, ndërsa katër të tjerë janë lënduar pasi me makinë kanë dalë nga rruga në rrugën “Marshall Tito” në Bogdanc.

“Në rrugën ‘Mardhall Tito’, dje rreth orës 4 një makinë ‘bmv’ me targa të Gjevgjelisë, e drejtuar nga V.S. (20) nga Bogdanci, ka dalë nga rruga”, kumtoi MPB-ja.

Në aksidentin shoferi V.S. ka marrë lëndime të rënda trupore dhe është dërguar në Kompleksin e Klinikave “Nënë Tereza”-Shkup, ku ka ndërruar jetë. Bashkudhëtarët në automjet R.K. (19), Gj.Sh. (21), D.D. (21) dhe N.Sh. (20), të gjithë nga Bogdanci, kanë marrë lëndime trupore.

Ekspertizë në vendin e ngjarjes ka kryer ekipi i SPB Strumicë

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...