Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Mali i Zi regjistron 300 raste të reja dhe 5 vdekje nga Covid 19

Mali i Zi ka regjistruar 300 raste të reja të koronavirusit të ri (COVID-19), ndërsa 5 persona kanë humbur jetën.

Nga Instituti i Shëndet Publik i Malit të Zi theksuan se janë analizuar 741 mostra dhe janë regjistruar 300 raste të reja.

“Në institut janë raportuar 5 raste të reja të vdekjeve të pacientëve, prej të cilëve 3 nga Podgorica dhe nga një në Bijelo Polje dhe Kolashin. Numri i përgjithshëm i vdekjeve të konfirmuara që nga fillimi i qershorit nga koronavirusi është 324, ndërsa nga fillimi i vitit është 333”, njoftuan nga instituti.

Numri i përgjithshëm i rasteve aktive në Malin e Zi është 6.502.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...