Agjencia Zhurnal.KS
Sport

Manchester Unitedi ulë ndjeshëm çmimin e mesfushorit Paul Pogba

Manchester Unitedi thuhet se e kanë ulur çmimin e tyre të kërkuar për mesfushorin Paul Pogba, pasi tani lojtari thuhet se vlerësohet vetëm 53 milionë funte apo 60 milionë euro.

Ka qenë një sezon i vështirë për mesfushorin fitues të Kupës së Botës deri më tani. Francezi, herë pas here, ka treguar shkëlqimin e tij, por përgjithësisht ka hasur në formë të dobët te Unitedi.

Forma e tij jo e vazhdueshme ka bërë që Pogba të mos jetë më i preferuari i tifozëve, ndërsa mendimi për të ka ndryshuar edhe te drejtuesit e klubit.

E ardhmja e Pogbas mbetet një pikë kryesore bisedimi, veçanërisht pasi lojtari pëlqehet nga disa klube evropiane dhe Unitedi mund ta shesë atë.

Sipas gazetës AS, skuadra e Ole Gunnar Solskjaer do të pranojë një tarifë të reduktuar prej vetëm 60 milionë eurosh për lojtarin.

Real Madridi edhe një herë thuhet se është klubi i interesuar, ndërsa lojtari pëlqehet edhe nga ish-klubi i tij, Juventusi.

Zidane ka qenë gjithmonë i etur për transferimin e lojtarit, por aspekti financiar i marrëveshjes ka qenë gjithmonë një çështje, deri më tani duket.

Sipas Calciomercato, Pogba “dëshiron ta vendosë veten nën komandën e Zinedine Zidane nga sezoni i ardhshëm” dhe ka arritur që Manchester Unitedi të ulë çmimin e tij në 60 milionë euro.

Postime të ngjashme

Policia i merr në pyetje zyrtarët e Kombëtares për rastin Muric-Zhegrova

M O

Nedved, kategorik

M O

Zyrtare: Sami Sermaxhaj emërohet trajner i Drenicës

M O

Coutinho-Odegaard, projektohet shkëmbimi

M O

Sonte miqësorja Kosovë – Lituani

M O

Vetëm pesë lojtarë nuk janë në shitje te Juventusi

M O

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...