Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Mariçiq – grupi Bluprint: Shoqëria civile do të jetë partner në reformat në jurisprudencë

Shkup, 14 shtator – Ministria e Drejtësisë i ka dyert e hapura për bashkëpunim, shoqëria civile do të përfshihet në disa procese në dikasterin e drejtësisë, tha ministri i Drejtësisë, Bojan Mariçiq në takimin e sotëm me përfaqësuesit e disa organizatave të shoqërisë civile që janë pjesë e grupit Bluprint për reforma në jurisprudencë.

Me grupin Bluprint që e monitoron Strategjinë për reforma në sektorin e jurisprudencës, ministri Mariçi, kumtoi Kabineti i tij, diskutoi një numër çështjesh aktuale si përgatitjet për fillimin e negociatave me Bashkimin Evropian, si dhe reformat më të nxehta në fushën e drejtësisë.

Sipas Kabinetit, pikat e bashkëpunimit janë përcaktuar.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...