Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Marigona Gecit i ndalet fjala në Kuvend: “Dy zyrtarë të PDK-së dyshohen për vrasje të pasluftës”

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Marigona Geci, në seancën e sotme plenare është sqaruar lidhur me tërheqjen e nënshkrimit të saj për këtë seancë, transmeton Insajderi.

Ndonëse nuk arriti të përfundojë fjalimin e saj, meqë u tha se nuk po iu përmbahet rregullores së Kuvendit, deputetja Geci ka akuzuar rëndë Partinë Demokratike të Kosovës, duke thënë se ka informacion që dy zyrtarë të saj janë të dyshuar për vrasje të pasluftës.

“Së pari dua ta njoftoj opinionin që unë jam pro votimit të Rimëkëmbjes Ekonomike. Tani dua ta bëj një sqarim për tërheqjen e nënshkrimit tim, që është bërë me 23 nëntor. Pse nuk ia bashkangjes nënshkrimin tim PDK’së? Nënshkrimin tim e kam tërhequt nga iniciativa e PDK’së, sepse e di saktë nga një aktakuzë se dy zyrtarë tuaj janë të dyshuar për krime lufte. Jeni thirrur në emër të luftës, e ne si familjarë u dashka të frikësohemi e të mos kemi guxim”, tha ajo.

Ndërkaq, fjalimi i saj u ndalë nga kryesuesja e Kuvendit, Arbërie Nagavci.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...