Agjencia Zhurnal.KS
Kuriozitete

Marihuana bie nga qielli në Tel Aviv, njerëzit vraponin për të marrë “pjesën e tyre”

Një ngjarje e pazakontë në Tel Aviv ngrohu atmosferën kur pako misterioze filluan të binin nga qielli.

Përkatësisht, dronët lëshuan çanta të vogla plot me kanabis.

Këto sytha falas kanabisi u ulën nga qielli në sheshin Rabin, pasi droni fluturoi si Babadimri, shkruan Unilad.

Kështu që nuk është për t’u habitur që sheshi u mbush shpejt me njerëz që vraponin për t’u siguruar që morën pjesën e tyre.

Qindra pako u gjetën dhe Green Drones mori përgjegjësinë për këto marifete.

Duke folur në faqen izraelite të mediave sociale, organizata deklaroi:

“Është koha, vëllezërit e mi të dashur. A është një zog? A është një aeroplan? Jo, është një dron i gjelbër që ndan kanabis falas nga qielli… Gëzoni, vëllezërit e mi të dashur, ky është vëllai juaj pilot, duke u siguruar që të gjithë ne marrim dashuri falas ”, thanë ata.

Sidoqoftë, bujaria e tyre u kushtoi atyre dhe dy njerëz në të 30-tat u arrestuan, raporton ‘The Jerusalem Post’.

Videoja e kësaj ngjarjeje të pazakontë po përhapet edhe në rrjetet sociale. /kp/

Postime të ngjashme

Zgjidhni një flutur dhe zbuloni anët e fshehura të personalitetit tuaj

S.B.

Nusja e bllokuar nga përmbytjet në Australi dërgohet me helikopter në dasmë

S.B.

Një “Rapunzel” në jetën reale, nuk i shkurtoi flokët për 17 vjet

admin

Ja si do të duket qyteti i parë në Mars!

admin

Inskenoi rrëmbimin për të mos shkuar në punë, nuk ia mori mendja se do t’i kushtojë shtrenjtë – policia në Arizona zbuloi të vërtetën

S.B.

Burri nuk arriti të hapte parashutën, instruktori e filmoi atë duke e shpëtuar

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...