Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Mashtrimet gjatë blerjeve në internet, Ministria e Punëve të Brendshme me fushatë

Shkup, 10 nëntor, zhurnal.mk – Maqedonia e Veriut është një nga 16 vendet pjesëmarrëse në fushatën vjetore Aksioni i E-tregtisë për vitin 2020 (eComm 2020) të udhëhequr nga Europol dhe Agjensioni për zbulim me titull #ShesSafe dhe #BuySafePaySafe, e cila synon të rrisë ndërgjegjësimin për mashtrimet e blerjeve në internet. Fushata është një partneritet i përbashkët publik-privat i agjencive të zbatimit të ligjit, bizneseve dhe sektorit financiar për t’u marrë me grupe të krimit të organizuar që bëjnë shitje duke mashtruar dhe duke shkaktuar humbje të konsiderueshme financiare.

Përveç vendit tonë, janë pjesë edhe shtetet tjera si, Austria, Kolumbia, Kroacia, Çekia, Gjermania, Greqia, Hungaria, Irlanda, Italia, Malta, Polonia, Portugalia, Rumania, Spanja, Shtetet e Bashkuara.

Për më shumë informata klikoni në ueb faqen e Ministrisë së Punëve të Brendshme.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...