Agjencia Zhurnal.KS
Teknologji

Maska Styrian që kushton 50 euro

Kjo maskë është krijuar posaçërisht për udhëtarët. Aeroporti i Grazit dëshiron t’i provoj ato.

Styrian Autocluster dhe Grupi i Teknologjisë Njerëzore (HTS) ka zhvilluar mbrojtjen e gojës dhe hundës për personat që udhëtojnë vazhdimisht.

Kjo ishte përshtatur sipas kërkesave në aeroplanë dhe trena, u njoftua të premten. “Maska e fluturimit” duhet të jetë shumë e rehatshme për tu mbajtur. Në fazën e parë, deri në 100,000 copë do të prodhohen në vit, transmeton Telegrafi.

Sipas dy grupeve, ÖBB dhe Aeroporti i Grazit po planifikojnë përdorimin e maskës, e cila kushton rreth 50 euro për copë.

Maska duhet të jetë e përdorshme deri në gjashtë muaj, me dezinfektimin dhe pastrimin e duhur. Drejtori menaxhues i HTS Johann Harer dhe drejtori menaxhues i ACstyria Christa Zengerer thanë se “hapësira e ngushtë – veçanërisht në aeroplanë dhe trena – gjithashtu paraqet sfida ekonomike për operatorët”. “Maska e Fluturimit” ka një strukturë modulare dhe mund të zgjerohet në përputhje me nevojat e klientit.

Elementet qendrore janë një xham i madh ku shihet goja dhe kjo është për më shumë transparencë, veçanërisht në aeroport dhe avantazhi tjetër është se kjo maskë qëndron shumë lehtë në fytyrën tuaj.

Postime të ngjashme

Tesla pranon bitcoin për shitjen e veturave

S.B.

Përdoruesit e Android-it raportojnë një numër problemesh me aplikacionet e tyre – ja si të zgjidhet problemi

S.B.

SpaceX shpreson të “lëshojë dhe zbresë” një prototip të ri të Starship këtë javë – pas shpërthimit të tri të tjerave

S.B.

Samsung dëshiron të sjellë një telefon inteligjent që paloset dy herë

S.B.

Shitet për 2.9 milionë dollarë postimi i parë në Twitter

S.B.

Nëse identifikoheni me më shumë se gjysmën e këtyre gjërave, ju jeni të fiksuar pas mediave sociale

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...