Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni TOP LAJM

Mbeten pezull punët në Kuvend, BDI e Lëvizja BESA insistojnë të udhëheqin me Komisionin për Çështje Evropiane

Shkup, 9 shtator, zhurnal.mk – Janë thelluar dallimet mes LSDM dhe BDI-së për ndarjen e trupave punues në Kuvend. Shkak është Lëvizja Besa nuk heq dorë nga kërkesa për ta udhëhequr Komisionin për Çështje Evropiane, dhe këtë e ka konfirmuar për Zhurnal edhe zëdhënësi i kësaj partie, Elmedin Memishi.

“Do të insistohet deri në fund që ky komision t’i takojë Lëvizjes BESA. Është debat i brendshëm parlamentar dhe shpresojmë që ky insistim do t’i jep rezultatet e duhura”, ka thënë shkurt Memishi.

Ditë më parë mësohet partnerët e koalicionit “Mundemi”, Zoran Zaev dhe Bilall Kasami kanë zhvilluar bisedë telefonike për të gjetur zgjidhje mbi zhbllokimin e punës në Kuvend. Deri sa të arrihet kompromisi punët në Kuvend do të mbeten pezull.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...