Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Mbyllen përsëri shkollat dhe lokalet në Ulqin

Për shkak të përkeqësimit të ndjeshëm të situatës epidemiologjike, në 14 ditët e ardhshme do të aplikohen masa më të rrepta në Podgoricë, Cetinë, Budva dhe Ulqin, kështu njoftoi Instituti i Shëndetit Publik i Malit të Zi. Sot, këto komuna janë zhvendosur në grupin tre, çka dë të thotë se shkollat ​​dhe objektet hotelierike do të mbyllen përsëri, shkruan Ulqini Online.

Kështu në këto komuna do të janë të ndaluara tubimet në objektet e banimit për personat që nuk janë anëtarë të një familjeje.

Zbatimi i masave të reja do të fillojë të premten me 6 nëntor, në mesnatë, dhe zbatimi i tyre nuk duhet të jetë më i shkurtër se 14 ditë.

Gjatë ditës së martë në Mal të Zi u regjistruan 874 raste të reja pozitive me koronavirus.

Midis rasteve të reja, 574 u zbuluan në procedurë të rregullt, ndërsa 300 të tjerët u zbuluan si pjesë e përpunimit të mostrave që kryhen në laboratorë privatë në bazë të një kontrate të nënshkruar midis Fondit të Sigurimeve Shëndetësore dhe laboratorëve private, shkruan Ulqini Online.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...