Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni TOP LAJM

Më 16 dhjetor Pendarovski do ta mbajë fjalimin vjetor në Parlament

Shkup, 1 dhjetor, zhurnal.mk – Presidenti Stevo Pendarovski, më 16 dhjetor do të mbajë fjalim para deputetëve të Kuvendit të Maqedonisë së Veriut.

Ky do të jetë fjalimi i dytë vjetor në Kuvend pasi e mori funksionin në maj të 2019, ndërsa të parin e mbajti para përbërjes së re kuvendare.

Sipas nenit 85 të Kushtetutës, presidenti i republikës e njofton Kuvendin për çështje të detyrës së tij, së paku një herë në vit.

Kuvendi mund të kërkojë mendim nga presidenti për çështje që janë nën kompetencë të tij.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...