Agjencia Zhurnal.KS
Auto

Më i miri u bë edhe më i mirë: Njihuni me Land Cruiser-in e ri

Emri legjendar shkon përtej konceptit të SUV, dhe në dekadën e shtatë paraqitet në edicionin më konkurrues deri më tani.

Sigurisht, ne po flasim për Toyota Land Cruiser, një SUV që nuk ka nevojë për shumë fjalë. Nëse jeni duke kërkuar për një automjet pune me manovrim të jashtëzakonshëm, pavarësisht se ku e drejtoni, Toyota është një opsion që nuk duhet lënë anash, transmeton Telegrafi.

Nën kapak është ende një motor i fuqishën, dhe kur bëhet fjalë për Evropën, zgjedhja e vetme është një 2.8-litër, i cili tani ka 204 kuaj fuqi dhe 500 Nm. çifte rrotulluese.

Performanca dukshëm më e favorshme do të thotë shumë më shumë shkathtësi, kështu që kjo Toyota mund të arrijë 100 km / orë në më pak se 10 sekonda.

Konsumi i kësaj makine është 7 l / 100 km.

Dhe për në fund le të përsërisim dy gjëra. Njëra është se ky model është i disponueshëm në 190 vende të botës. Një tjetër gjë, jashtëzakonisht e rëndësishme, është se shumë SUV mund t’ju çojnë larg, por kjo është një nga të paktat me të cilat do të ktheheni.

Postime të ngjashme

Një Lotus “i ri” i vitit 2013 shitet për 70.000 dollarë

S.B.

Prodhuesi më i madh i veturave në Kinë do të lansojë rivalin e Teslas

S.B.

Megane 2021 i prin rrugës elektrike të Renaultit

S.B.

Hyundai paralajmëron nxjerrjen në treg të modelit Alcazar

admin

Nis prodhimi i Audi Q4 e-tron

admin

Elon Musk: Ne kemi bërë veturat më të mirë të të gjitha kohërave

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...