Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Me përkrahje financiare nga SHBA do të zgjerohen kapacitetet e Klinikës për hematologji

Shkup, 14 nëntor – Me mbështetje financiare në vlerë prej 800 mijë dollarë nga Komanda Evropiane e Ushtrisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, kapacitetet për shtrimin në spital të pacientëve në Klinikën Universitare të Hematologjisë në Shkup do të zgjerohen.

Ky investim do të përfundojë plotësisht procesin e rinovimit të kushteve hapësinore brenda Klinikës të filluar në 2017.

Mbështetja financiare realizohet përmes Ambasadës amerikane në vend. Me atë rast, siç u njoftua, sot Ministri i Shëndetësisë Venko Filipce dhe Ambasadorja e SHBA në vend Kate Marie Burns do të vizitojnë Klinikën e Hematologjisë, e cila praktikisht do të fillojë aktivitetet ndërtimore për zgjerimin e Klinikës.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...