Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Meksikë, përmbytjet dëmtojnë 20 mijë shtëpi

Mijëra shtëpi janë dëmtuar nga përmbytjet pas shirave të dendur në Meksikë që filluan në fillim të javës, transmeton Anadolu Agency (AA).

Shtëpitë, rrugët dhe urat janë dëmtuar në shtetin jugor Tabasco, sipas raporteve të mediave.

Autoritetet thanë se 20.000 shtëpi u dëmtuan në shtet për shkak të rreshjeve dhe përmbytjeve.

Presidenti Andres Manuel Lopez Obrador tha se qeveria federale do të ndihmojë të prekurit.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...