Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni TOP LAJM

Merkel, Macron dhe Bregu bëjnë bashkë në Sofje liderët e Ballkanit

Shkup, 7 nëntor, Zhurnal.mk – Zbardhet agjenda e samitit të Sofjes I cili do të zhvillohet të martën në 10 nëntor dhe do të drejtohet nga Bullgaria e Maqedonia.

Treshja që do të hapë zyrtarisht samitin që mbahet në kuadër të Procesit te Berlinit është: Kancelarja gjermane Angela Merkel, Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit për Bashkëpunimin Rajonal Majlinda Bregu dhe Komisionari për Zgjerimin Olivér Várhelyi.

Vendimi më I rëndësishëm I këtij samiti është krijimi I Tregut të Përbashkët rajonal.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...