Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Mësuesit në Kumanovë të realizojnë mësimin online nga shtëpia, rekomandojnë nga shtabi i krizave

Kumanovë, 16 nëntor, zhurnal.mk – Shtabi i krizave nga Kumanova sot iu propozon drejtorëve të shkollave fillore dhe të mesme, në përputhje me ingerencat e tyre, të reduktojnë prezencën fizike të kuadrit mësimorë, i cili po zbaton mësim online, transmeton Zhurnal.

Propozohet, mësuesit nga shtëpia të zbatojnë mësimin që të ulen kontaktet fizike mes të punësuarve nëpër shkolla.

Nga shtabi i krizave në mbledhjen e sotme të 53 edhe njëherë apelon deri te qytetarët që të respektojnë masat e sjellura nga Qeveria, Ministria e Shëndetësisë dhe Komisionit për Sëmundje Infektive.

“Shtabi komunal për mbrojtje dhe shpëtim jep propozim deri te personat udhëheqës të të gjithë shkollave fillore dhe të mesme komunale, në përputhje me autorizimet e tyre, të reduktojnë prezencën fizike të kuadrit mësimorë në shkolla, që po realizon mësim online, të njejtën të realizon nga shtëpitë, me qëllim që të ulen kontaktet fizike mes të punësuarve në shkolla. Apelojmë deri te qytetarët ti respektojnë të gjitha masat dhe rekomandimet nga Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut, më saktësisht, distancë sociale prej dy metra, mbajtja e maskave mbrojtëse, si dhe të mos ketë grupime në ambient të hapur dhe në hapsira të mbyllura”, thuhet në kumtesën e Shtabit të Krizave-Kumanovë.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...