Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Meta shfaqet për herë të parë me maskë në publik, presidenti tregon arsyen

Presidenti i vendit, Ilir Meta gjatë takimit të përjavshëm me gazetarët është shfaqur për herë të parë me maskë.

Kjo nuk mund të mos binte në sy të gazetarëve të cilët nuk nguruan ta pyesnin se cila ishte arsyeja.

“Është një reflektim ndaj numrit të shtuar apo apel ndaj kryeministrit?”, pyeti njëri nga gazetarët e pranishëm.

“E kam pasur tmerr dhe e kam tmerr maskën, por për të mos lënë asnjë hapësirë për spekulim jam i detyruar të vendos maskën u bëj apel të gjithëve. Me përkeqësimin e shifrave për të ruajtur njëri tjetrin duhet të vendoset, nuk është çështja e kryeministrit se ai na e mbushi mendjen që mos e mbani, unë do të bëj çdo gjë që të mbahet maska”, thotë Meta.

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...