Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Mickoski: Bllokada nga ana e Bullgarisë, katastrofë kombëtare

Shkup, 6 nëntor, zhurnal.mk – Opozita kërkon përgjegjësi nga kryeministri, Zoran Zaev për bllokadën e Bullgarisë. Kreu i DPMNE-së, Mickoski kërkoi shpallje të zgjedhjeve të parakohshme dhe formim të një qeverie teknike.

“Kjo katastrofë kombëtare që ia solli Zoran Zaev popullit maqedonas dhe qytetarëve të Maqedonisë pavarësisht përkatësisë së tyre etnike dhe shtetit maqedonas. Do të ishte më e ndershme që ai dhe ekipi i tij i politikanëve menjëherë të largohet, të vijnë njerëz që do ta ngritin shtetin nga pozicioni nën 0 që e ka vënë. T’i lëshojnë menjëherë pozicionet dhe të organizojnë zgjedhje, që do të mbahen në afatin që do ta rekomandojnë institucionet shtetërore. Tani mbase duhet të mendojmë për idenë e Aleancës për Shqiptarët, një Qeveri teknike ose ndonjë lloj tjetër- Hristijan Mickoski, Kryetar i VMRO DPMNE-së.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...