Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Mickoski deri te Kurc: Ky është sulm terrorist ndaj gjithë Evropës

Shkup, 3 nëntor, zhurnal.mk – Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski ka shprehur ngushëllime deri te kancelari austriak, Sebastijan Kurc për ngjarjet e mbrëmshme terroriste që ndodhën në Vjenë, transmeton zhurnal.

“I nderuar kancelarë Kurc, pranoni ngushëllimet e mija dhe keqardhjet më të thella për ndodhitë që ndodhën në Vjenë. Ky sulm është sulm terrorist ndaj gjithë Evropës, edhe ndaj vlerave që ne i kultivojmë. Maqedonasit ngushëllohen me austriakët në këto momente të rënda. Lutjet tona janë me Ju dhe shtetin Tuaj”, ka shkruar Mickoski.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...