Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Mickoski, Sela, Gashi së bashku me Bashën dhe Mustafën në tryezë të përbashkët

Shkup, 6 nëntor, zhurnal.mk – Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski së bashku me krerët e Koalicionit Aleanca për shqiptarët Zijadin Sela dhe Afrim Gashi do të marrin pjesë në konferëncë të përbashkët me opocitën e Shqipërisë kreun e Partisë demokratike Lulzim Basha dhe me kreun LDK-së Isa Mustafa. Paneli është i organuzuar nga organizata Konrad Adenauer. Tema e diskutimit do të jetë “Partitë Popullore Konzervative – Ndërtimi i urave drejt së ardhmes së përbashkët në BE”.

Me një tavolinë do të ulen për herë të parë e gjithë opozita e rajonit, por risia është se për herë të parë ka mundësi për bashkëpunim mes opozitës shqiptare dhe maqedonase, gjegjësit mes VMRO-DPMNE-së dhe Aleancës për shqiptaret.

Paneli do të mbahet në hotelin Hillton në ora 14:30.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...