Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Mickoski: Sot, çdo person i 4-të që u testua për Covid ishte pozitiv

Shkup, 11 tetor – “Maqedonia po përballet me një shëndet të madh dhe do të thosha katastrofë kombëtare. Vetëm sot 383 të infektuar rishtas, ndërsa 7 jetë të humbura për shkak të Covid, këto janë 7 familje që kanë humbur një të dashur, 7 vende më pak në tavolina në 7 familje. Këta janë njerëz me emër dhe mbiemër, jo vetëm një numër. “Sot, çdo person i katërt i testuar për Covid është pozitiv,” tha kreu i opozitës Hristijan Mickoski.

“Çfarë bëri qeveria?” Qeveria siguron 270 mijë euro për një dyqan berberësh dhe para për trajnimin e gomarëve dhe kuajve.

Paaftësia e qeverisë kushton jetë njerëzish.

Dhe një mesazh për udhëheqësit e qeverisë që veprojnë si një mafie: keni vjedhur zgjedhje, keni shpërndarë kartela, keni shpenzuar paratë e njerëzve ndërsa të gjithë na keni borxh, vjedhni brutalisht, nuk ka asnjë neveri që nuk keni bërë dhe punuar për të cilat nuk keni gënjyer, gjithçka kontribuoi në zgjidh problemet, ti i krijon ato probleme.

Ju keni dy mundësi, ose sistemi duhet të punojë për të shpëtuar jetë ose të japë dorëheqjen menjëherë. “Jetët janë shumë të shtrenjta që mafia të luajë me to kaq lirë”.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...