Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Milan Predan, Ambasador i ri slloven në Shkup

Shkup, 11 shtator, zhurnal.mk – Ambasada e Sllovenisë në Shkup njoftoi se ambasadori i ri slloven në Shkup do të jetë Milan Predan.

Ai është ambasadori i shtatë slloven me radhë në Maqedoninë e Veriut.

“Ambasadori i ri i sapoemëruar i Sllovenisë, Milan Predan, sapo ka arritur në Shkup”, njoftojnë nga ambasada, duke theksuar se Predan me mezi pret nisjen e detyrës së re.

Ambasadori i fundit slloven në Shkup ishte diplomati dhe shkrimtari, Milan Jazbec.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...