Agjencia Zhurnal.KS
Sport

Milani do t’i ofrojë Kessiet vazhdim kontrate

Milani është duke planifikuar t’i ofrojë kontratë të re mesfushorit Franck Kessie – njofton MilanNews.it.

Futbollisti nga Bregu i Fildishtë ka shënuar një gol në 11 paraqitje për Rossonerët dhe është treguar mjaft i rëndësishëm për skuadrën.

Kontrata aktuale e tij skadon në qershor të vitit 2022, ndërsa klubi dëshiron t’ia zgjatë atë.

Prioritet i Milanit është vazhdimi i kontratave të Gianluigi Donnarumma dhe Hakan Calhanoglu, ndërsa pastaj do të merret me rastet tjera.

Ndryshe, Rossonerët janë në krye të tabelës së Serie A, ku pas gjashtë xhirosh kanë arkëtuar 16 pikë. /Telegrafi/

Postime të ngjashme

Policia i merr në pyetje zyrtarët e Kombëtares për rastin Muric-Zhegrova

M O

Nedved, kategorik

M O

Zyrtare: Sami Sermaxhaj emërohet trajner i Drenicës

M O

Coutinho-Odegaard, projektohet shkëmbimi

M O

Sonte miqësorja Kosovë – Lituani

M O

Vetëm pesë lojtarë nuk janë në shitje te Juventusi

M O

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...