Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Milloshoski: 29 firma të afërta me familjen Zaev kanë përfituar 13 milionë euro nga mospagesa e kredive në Eurostandard

Shkup, 13 nëntor, zhurnal.mk – Në seancën e sotme në Kuvend, deputeti nga radhët e VMRO-DPMNE-së, Antonio Milloshoski ia përmendi theksoi se 29 firma të afërta me familjen Zaev kanë përfituar nga mospagesa e kredive në Eurostandard.

Ai përmendi firmat “Sara Inxhinering” që është në pronësi të Vice Zaev, ‘Global Media Group’ dhe ‘Triterol’ që jan biznes partnerë të Zaevit si ish-kryetar komune.

“Këto 29 firma të afërta me familjen Zaev kanë realizuar fitim nga Eurostandard banka për shkak të mospagesës së kredive, në dëm të kursyesve të cilët kanë pasur para në këtë bankë”, tha Milloshoski.

Milloshosk tha se Bezhovska është dashur t’i dijë këto informacione nga revizionet.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...