Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Milloshoski kërkon të formohet qeveri ekspertësh

Shkup, 7 nentor – “Zaev dhe Dimitrov, për të qëndruar në pushtet, nënshkruan marrëveshje të keqe me Bullgarinë në gusht 2017”, shkruan ish-Ministri i Punëve të Jashtme dhe deputeti aktual nga radhët e VMRO-së, Antonio Milloshoski.

Ai propozon që kjo Qeveri të japë dorëheqjen dhe pas konsultimeve serioze Kuvend dhe publik, të formojë qeveri eksperte të përbërë nga ekspertë në secilën fushë, e cila do të merrte besim të gjerë shoqëror dhe mbështetje për zbatimin e një plani për të kapërcyer krizën aktuale.

“Për shkak të deklaratave të Zaevit, të gjithë politikanët dhe diplomatët në rajon na përqeshin, dhe në shoqërinë maqedonase Zaev bëhet faktor i mosbesimit tek shumica e qytetarëve, ekipi qeveritar nuk ka kapacitet të ofrojë një rrugëdalje nga kjo krizë politike dhe ekonomike dhe të ndërtojë një politikë të gjerë “dhe një konsensus kombëtar mbi një strategji të re për përparimin e qëndrueshëm dhe institucionet funksionale”, tha Milloshoski në Facebook.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...