Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Milloshoski: Maqedonia e 5 në Europë për vd ekje në 100 mijë banorë

Shkup, 12 nentor – Maqedonia, për fat të keq, në dy javët e fundit është në vendin e 5-të të lartë nga gjithsej 33 vende europiane, për shkallën e vdekshmërisë prej Covid19 në 100.000 banorë.

Një tragjedi për shumë familje dhe një humbje e madhe e burimeve njerëzore për shoqërinë.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...