Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Miloshoski nesër cakton seancë të Komisionit për politikë të jashtme, diskutohet mbi problemin me Bullgarinë

Shkup, 3 nëntor – Kryetari i Komisionit të Politikës së Jashtme në Parlament, Antonio Miloshoski ka caktuar për nesër në orën 11:00 mbledhje.

Maqedonia duhet të ndërtojë një pozicion të përbashkët dhe vija të kuqe kombëtare kundër memorandumit të Bullgarisë.

Dinjiteti dhe pavarësia e popullit maqedonas është një vlerë kulturore dhe gjuhësore evropiane dhe kjo është arsyeja pse BE duhet të hapë negociatat e anëtarësimit pa pranuar shantazhe dhe presione shtesë!

https://www.facebook.com/Antonio.Miloshoski/photos/a.670461269640009/3800007686685336/?type=3&theater

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...