Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

“Mini-Shengeni”, Fabrizi: Mbështetje maksimale e BE-së në zbatimin e marrëveshjeve

Shefi i delegacionit të BE-së në Serbi, Sam Fabrizi, ka thënë se marrëveshjet e nënshkruara të martën në kuadër të “Mini – Shengenit” përfaqësojnë një angazhim të madh politik në lidhje me reformat.

Ai për Radio Televizionin e Serbisë ka theksuar se BE do t’i ndihmojë ata me mbështetjen maksimale, që duhet të zbatohen në tre deri në katër vjet, transmeton Klan Kosova.

Marrëveshjet, siç theksoi zyrtari evropian në Beograd parashikojnë përmirësimin e lidhjeve, mospritjen në kufi, njohjen e diplomave, se ekziston mundësia e investimeve dhe se njerëzit nga një vend mund të punojnë në një tjetër, transmeton Klan Kosova.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...