Agjencia Zhurnal.KS
Ekonomi Maqedoni

Ministri Bekteshi: Anëtarësimi në BE është interes kombëtar dhe shtetëror

Shkup, 3 nëntor, Zhurnal.mk – Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, ka realizuar takim pune me Shefin e Delegacionit të BE-së në Shkup, ambasadorin Dejvid Gir ku është biseduar për zbatimin e reformave ekonomike në drejtim të procesit të integrimit evropian.

Z. Bekteshi ka theksuar se “Procesi i anëtarësimit në Bashkimin Evropian është me interes kombëtar për vendin dhe Ministria e Ekonomisë si një nga institucionet kryesore në zbatimin e reformave ekonomike do të vazhdojë të punojë intensivisht në zbatimin e agjendës evropiane”.

“Procesi i anëtarësimit në Bashkimin Evropian është me interes kombëtar për vendin dhe Ministria e Ekonomisë si një nga institucionet kryesore në zbatimin e reformave ekonomike do të vazhdojë të punojë intensivisht në zbatimin e agjendës evropiane.
Sot realizova takim pune me Shefin e Delegacionit të BE-së në Shkup, ambasadorin Dejvid Gir ku biseduam për zbatimin e reformave ekonomike në vendin tonë në drejtim të procesit të integrimit evropian.
Vazhdojmë me bashkëpunim të përforcuar në mënyrë që të përmirësojmë jetën e të gjithë qytetarëve.”, ka shkruar Bekteshi

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...