Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Ministri holandez: Shqipëria nuk i përmbush kushtet për Konferencën e Parë Ndërqeveritare

Deputeti holandez, Pieter Omtzigt thotë se është e qartë që Shqipëria nuk i përmbush parakushtet për Konferencën e Parë Ndërqeveritare.

Nëpërmjet një postimi në Twitter pas takimin me ministrin e Jashtëm të Holandës, Stef Blok, deputeti thotë se qeveria e vendit të tij nuk mund të japë pëlqimin për votën.

“Sapo patëm një debat në parlamentin holandez. Qeveria holandeze dhe ministri Blok, deklaroi qartë se Shqipëria nuk i përmbush parakushtet për Konferencën e Parë Ndërqeveritare.

Kjo do të thotë se ai nuk do të japë pëlqimin.

Problemet e diskutuara përfshijnë vendet vakante në Gjykatën e Lartë, ndjekjen penale të krimit në nivelet e larta dhe reforma e ligjit zgjedhor, veçanërisht pjesa e asaj reforme e miratuar në mënyrë të njëanshme”, shkruan deputetin holandez në Twitter.

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...