Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Ministria e Mbrojtjes shpall konkurs për punësimin e 200 ushtarëve

Shkup, 16 shtator, zhurnal.mk – Ministria e Mbrojtjes shpalli konkursin për punësimin e 200 ushtarëve në Armatën e Maqedonisë së Veriut.

Sipas konkursit, punësimi zgjat katër vite me mundësi vazhdimi, ndërsa kandidatët duhet të jenë shtetas të Maqedonisë së Veriut, të kenë mos jenë më të vjetër se 25 vjet deri në ditën e përfundimit të konkursit dhe të kenë aftësi fizike dhe shëndetësore, njofton Telegrafi Maqedoni.

Koha e punës është nga 8:00 deri në ora 16:00 ndërsa paga është mbi 25 mijë denarë, me 8.000 denarë shtesë për sigurim banesor pas 4 viteve shërbim në ARM.

Të gjitha detajet e konkursit mund t’i shihni KËTU.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...