Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni TOP LAJM

Ministrja Stefoska në izolim, anëtar i kabinetit të saj rezulton pozitiv me Covid-19

Shkup, 7 tetor, zhurnal.mk – Ministrja e Kulturës, Irena Stefoska bëri të ditur se anëtari i kabinetit të saj ka rezultuar pozitiv në testimit për COVID-19 dhe se sipas protokolleve ajo ndodhet në vetizolim.

“Obligimet e mia do t’i kryej nga shtëpia deri sa ta bëj testin, që duhet të bëhet në termin sipas protokolleve shëndetësore. Gjatë gjithë periudhës në përpikmëri i respektojnë masat për mbrojtje”, tha Stefoska.

Ajo shtoi se në Ministrinë e Kulturës të gjithë që hynë në ministri mbajnë maska dhe mbahet largësia trupore.

“Shpresoj se do të jemi me shëndet mirë dhe se do të mund të kthehemi në vendet e punës”, tha Stefoska.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...